10-Sposobów-Treści-Na-Instagramie-Żyły-Dłużej

Tworzenie nowych treści do publikacji czy to na blogu, czy to na Instagramie może wymagać dużo czasu. Dlaczego nie publikować ich w różnych miejscach i w różnych formatach po to, żeby zaoszczędzić czas, ale także podać treści swojej publiczności w sposób, który lubi najbardziej?

Repurposing content lub „recykling treści” to praktyka polegająca na ponownym wykorzystaniu całości lub elementów istniejącej treści w celu zwiększenia jej zasięgu. Ponowne. Wykorzystanie. Istniejącej treści. Czy to nie brzmi jak muzyka dla Twoich uszu?

Przykładowo – gdy publikujesz nowy artykuł na blogu to możesz go promować za pomocą newslettera, postów na Instagramie, Facebooku, Pintereście, LinkedIn. Zrobić tematyczny live, który później opublikujesz na YouTube. Opcji jest bardzo dużo. Co więcej, jeśli Twój artykuł na blogu dotyczy wielu aspektów związanych z Twoim biznesem, możesz im poświęcić kilka postów na Instagramie, za każdym razem poruszając tylko jeden z nich. Dlatego warto mieć strategię oraz plan swoich treści, żeby pracować mniej, a wydajniej.

Wykorzystywanie treści nie raz, ale kilkakrotnie powinno być częścią strategii zapracowanej Girlbosspl. Dlatego podzieliłam się z Igą Liziniewicz hostką Podcastu Przedsiębiorczych Chéries moimi ulubionymi metodami recyklingu postów na Instagramie. Podcast został nagrany w sierpniu i być może, jeśli obserwujesz mnie na Instagramie miałaś już okazję go usłyszeć.  Od dawna czekałam na moment, kiedy będę mogła się nim z Tobą podzielić także tutaj, na blogu. W myśl recyklingu treści, oczywiście!  

Iga Liziniewicz jest coachem biznesu oraz strategiem dla kobiet posiadających lub chcących posiadać własny biznes online. Przemiła dziewczyna, z którą mogłabym wypić kawę i porozmawiać o życiu za granicą (Iga przez wiele lat mieszkała w UK). Iga Liziniewicz prowadzi markę Przedsiębiorcze Cherries


Są firmy, dzięki którym mogą powstawać nowe artykuły na tym blogu. Dlatego chciałabym polecić Ci moje ulubione Insta narzędzie Flick.

Koniec zgadywania, które hashtagi pomogą Ci zwiększyć zasięgi i odnaleźć Twoim potencjalnym obserwatorom/klientom drogę do Twojego profilu. Flick jest idealnym wyborem jeśli chcesz do maksimum wykorzystać możliwości, które oferują hashtagi. Flick pomaga nie tylko wyszukiwać hashtagi, ale też zrozumieć, które hashtagi dbają o największe zasięgi. Natomiast funkcja organizowania hashtagów w poręczne katalogi pomaga mi zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Wypróbuj Flick Hashtags 7 Dni za Darmo

Linki wspomniane w podcaście:

Jak udostępnić post z Instagrama na Pintereście

Przykład wpisu na blogu z osadzonym postem z Instagrama:

Mój Miesiąc na Instagramie – Styczeń

Obserwuj mnie na Instagramie

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji tego zrobić to obserwuj mój profil na Instagramie! Publikuję tam wskazówki i inspiracje na temat Instagrama i jeśli jeszcze nie obserwujesz mojego profilu to prawdopodobnie je przegapisz. Obserwuj mój profil na Instagramie.