Hashtagi możesz dodać zarówno w opisie do zdjęcia (pamiętaj o limicie 2200 znaków) jak i w pierwszym komentarzu pod postem. Tak na prawdę nie ma znaczenia gdzie je umieścisz. Niektóre konta umieszczają hashtagi w komentarzu, żeby ukryć użyte hashtagi. 

Zrobiłam krótki research, żeby móc powiedzieć Wam więcej na ten temat. Trafiłam na ciekawe badanie na temat hashtagów przeprowadzone przez Social Insider wraz z Quuu.   

Przeanalizowano 649 895 postów na 6700 kontach różnego formatu. Jak się okazuje większość bo 93,8 % marek na Instagramie umieszcza hashtagi właśnie w opisie. Jaki ma to efekt na nasze działania? To zależy od rozmiaru konta. Przykładowo konta z mniej niż 100.000 obserwatorów mają większe zasięgi, gdy umieszczają hashtagi w opisie. Dopiero z powyżej 100 000 obserwatorów mają lepszy zasięg, gdy umieszczą hashtagi w komentarzu pod postem.

Natomiast na obliczenie współczynnika zaangażowania ma wpływ wiele zmiennych – umiejscowienie hashtagów, liczba hashtagów i rozmiar profilu na Instagramie. Dlatego nie można było wyciągnąć tutaj jednoznacznym wniosków.  

To wszystko są bardzo ciekawe spostrzeżenia, które prowadzą do konkluzji, że najlepiej je poprostu dodawać w opisie do zdjęcia.

Powodzenia Instagramerko!

Rozczytaj się

Hashtagi na Instagramie – Jak Dobierać Strategicznie w 2021 roku

Hashtagi w Insta Story, czyli jak za pomocą Insta Story dotrzeć do większej ilości odbiorców?

 

Chcesz zacząć strategicznie dobierać hashtagi na Instagramie?

Hashtagi wraz ze strategią i planem na treści Twojego konta pomogą Ci zacząć rozwijać Twoją markę na Instagramie. Potrzebujesz strategicznego wsparcia –  skorzystaj z indywidualnej konsultacji ze mną.

hashtagi na instagramie