Czasami chcesz usunąć post na swoim instagramowym feedzie. Dlaczego miałabyś to zrobić? Być może jest to post, który po prostu już Ci się nie podoba. A może jest to post, który nie pasuje do reszty kafelków i zakłóca spójny widok siatki zdjęć. Większość osób, które znam chce usunąć taki post lub posty.

Osobiście nie jestem zwolenniczką usuwania czegokolwiek. Szczególnie gdy masz konto firmowe lub twórcy to każdy post zawiera statystyki, które są istotnym elementem rozwoju twojego konta. Więcej na ten temat napisałam we wpisie Jak Analiza Statystyk na Instagramie Pomoże Ci Rozwijać Twoją Markę

Zamiast usuwać post  proponuję go zarchiwizować. Nie będzie on widoczny na twoim feedzie, natomiast będzie  nadal widoczny w archiwum na twoim profilu i z tego miejsca zawsze będziesz mogła sprawdzić jego statystyki czy też komentarze pod wpisem.

  1. Wejdź na swój profil i wybierz post, który chcesz przenieść do archiwum.
  2. Doktnij palcem trzech kropek w prawym górnym rogu i wybierz „Zarchiwizuj”.

Instagram jak archiwizować zdjęcia na Instagramie

Gdzie znaleźć zarchiwizowane posty na Instagramie?

  1. Teraz przejdź do swojego profilu i otwórz menu (trzy kreseczki w lewym górnym rogu).
  2. Wybierz drugą opcję od góry “Archiwizuj”. Tutaj znajdziesz wszystkie posty, które dodałaś do archiwum.

Instagram gdzie znaleźć zarchiwizowane posty na Instagramie?

Bonus 1: Jeśli chcesz  pokazać na profilu post, który znajduje się w archiwum wystarczy wybrać ten post, dotknąć palcem trzech kropek w prawym górnym rogu i wybrać “Pokaż w profilu”.

Bonus 2: Wszystkie Instastory, które opublikowałaś na profilu także możesz znaleźć w archiwum. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz utworzyć wyróżnioną relację na swoim profilu używając do tego Instastory, które nie jest już aktywne (Instastory znika po 24 godzinach).

Jak dodawać relacje do Wyróżnionych wyjaśniam we wpisie 10 Ukrytych Funkcji Na Instagramie, Które Każdy Instagrammer Powinien Znać

Bonus 3: W archiwum Relacji pojawiają się też Wspomnienia, czyli Relacje (Instastory), które były zrobione dokładnie rok temu. Dotknij opcji “Udostępnij”, żeby udostępnić wspomnienia sprzed roku na Instastory.