Jak_Zrobić_Best_Nine_na_Instagramie

Pewnie trafiłaś/trafiłeś tutaj ponieważ chcesz dowiedzieć się jak zrobić Best Nine 2020 na Instagramie. Oprócz tego, że wygenerujesz swoje best nine i opublikujesz na instagramowym profilu zachęcam Cię do zrobienia krótkiej analizy postów, które znalazły się w top 9.

Nie mogę uwierzyć, że mija kolejny rok. Ten rok był jednym z najintensywniejszych i najbardziej ekscytujących w moim życiu. Na dobre weszłam do pędzącego pociągu, którym jest własny biznes, uzyskałam zaawansowany poziom żonglerki między pracą, a domem i udało mi się nie zwariować. Ten rok był też pełen wyzwań i trudnych momentów związanych z pandemiczną rzeczywistością.

Ponieważ lubię dzielić się z Wami moimi wskazówkami na temat Instagrama postanowiłam, że podsumowanie mojego roku będzie nieco inne niż można by się spodziewać. Nie będzie o sukcesach i porażkach w 2020. Podsumuję ten rok za pomocą TOP NINE dzieląc się z Tobą sekretem moich najlepszych postów na Instagramie. Zacznijmy jednak od początku.

Co to jest BEST NINE na Instagramie?

Jeśli od dłuższego czasu jesteś aktywna na Instagramie to wiesz już, że koniec roku to pora na popularną zabawę BEST NINE. Wyszukałam dla Ciebie wyjaśnienie: “TOP NINE to aplikacja i trend na Instagramie. Aplikacja TOP NINE pozwala stworzyć kolaż z dziewięcioma wybranymi zdjęciami z całego roku. Co roku miliony użytkowników, wpływowych osób i gwiazd na Instagramie dzielą się swoimi najlepszymi momentami za pomocą aplikacji TOP NINE”. Źródło https://topnine.co/

Moje TOP NINE 2020 roku

Przyznam, że kiedy zobaczyłam moje TOP NINE uśmiechnęłam się sama do siebie. Bo chociaż działanie algorytmu na podstawie, którego aplikacja wybiera dziewięć najlepszych postów jest znana tylko twórcom aplikacji, to nie zaskoczył mnie fakt, że pośród najlepszej dziewiątki znalazły się m.in. posty o najwyższym wskaźniku zaangażowania. A jeśli trochę mnie już znasz to wiesz, że jeśli chodzi o statystyki na Instagramie to mam na ich punkcie absolutnego bzika. Sprawdzam je bardzo regularnie (czytaj codziennie ?). Statystyki mówią mi, które treści działały najlepiej pomagając zrozumieć potrzeby mojej społeczności. Tak uzyskaną wiedzę mogę wykorzystać przygotowując nowe treści, które służą moim odbiorcom jeszcze bardziej! Zaangażowanie i zasięgi treści to statystyki, które według mnie są najistotniejsze.

Sekret mojego BEST NINE – Content is King & Customer is King

Analizując moje TOP NINE od razu można zauważyć, że prym wiodły zdjęcia, na których jestem ja. Nie dlatego, że jestem insta-gwiazdą, ale dlatego, że ludzie budują relacje i więź z innymi ludźmi. Być może patrząc na ten wynik pomyślisz, że i Ty chcesz publikować więcej swoich zdjęć, więcej elementów z historii swojej marki, żeby przetestować czy sprawdzą się one także u Ciebie.

Zastanawiasz się jednak skąd biorę pomysły na te treści? Moje treści są przede wszystkim odpowiedzią na pytania, które obserwatorzy sami mi zadają i wyrażają mój punkt widzenia na dany temat. To jest bardzo istotne, bo Twoje spojrzenie wyróżnia Cię od innych. Piszę prostym językiem, z dużą dozą zrozumienia i empatii dla odbiorcy, w taki sposób jakbym mówiła bezpośrednio do tylko jednej osoby. Z sympatią i szacunkiem.

Mocno wierzę w to, że w dzisiejszych czasach marki są tworzone przez klientów, nie na odwrót. To klienci inspirują nas do tego jak służyć im najlepiej; jakie tworzyć produkty i jak służyć im najlepiej naszym przekazem. W tym jest przyszłość Twojego biznesu, dlatego słuchaj, słuchaj i jeszcze raz słuchaj swoich odbiorców. Często skupieni na tym co chcemy opublikować w mediach społecznościowych nie zastanawiamy się nad tym, że nasza treść stawia w centrum uwagi właściciela konta zamiast osobę, która jest w tym przypadku najważniejsza – obserwatora/klienta.

Mam dla Ciebie kilka wskazówek. Przede wszystkim skup się na dawaniu wartości – motywuj, inspiruj i pozytywnie wpływaj na zmianę perspektywy. Obalaj mity związane z tematyką Twojego konta, wyjaśniaj, upraszczaj to co wydaje się być skomplikowane. Pokazujesz w ten sposób, że dbasz o obserwatora, rozumiesz go i Ci na nim zależy.

Jak odkryć czego potrzebują od Ciebie Twoi obserwatorzy/klienci? Twoi obserwatorzy sami Ci to powiedzą. Badaj, na które treści reagują pozytywnie, rób ankiety za pomocą Instastories, rozmawiaj z nimi w komentarzach i w prywatnych wiadomościach. Słuchaj. Sprawdzaj statystyki konta.

Rezultat? Twój obserwator będzie czuł, że prowadzisz konto właśnie dla niego. Że dajesz mu wartość. Będzie czuł, że go rozumiesz i wracał po więcej.

Jak zrobić BEST NINE 2020 na Instagramie?

  1. Idź do Top Nine na komputerze lub aplikacji na telefonie Apple App Store lub Google Play Store.
  2. Wpisz swoją nazwę użytkownika na Instagramie
  3. Następnie Top Nine wygeneruje grafikę, którą możesz pobrać na komputer lub zapisać w albumie na telefonie.
  4. Pobierz grafikę i udostępnij u siebie na profilu.

Udostępniając post nie zapomnij o dodaniu kilku odpowiednich hashtagów. Zrobiłam za Ciebie pracę domową i wyszukałam te hashtagi dla Ciebie:

#topnine2020
#bestnine
#2020bestnine
#topnine
#top9
#best9
#top9of2020
#mytopnine
#topnineinstagram
#instagramtop9
#top92020
#topnineof2020
#najlepsza9

Pokaż mi swoje TOP NINE!

Cieszę się, że wytrwałaś do końca tego wpisu. Mam nadzieję, że niedługo Ty także opublikujesz swoje TOP NINE. Jeśli chcesz, żebym je zobaczyła i udostępniła u siebie na Instastory – oznacz mnie @gosialammers w swoim TOP NINE i oznacz opis hashtagiem #gosialammers. Pamiętaj jednak aplikacja TOP NINE jest cool, bo daje nam do opublikowania bezpłatną treść. Jednak przede wszystkim zachęcam Cię do przeanalizowania swojego TOP NINE, wyciągnięcia wniosków dlaczego to właśnie te posty znalazły się w pierwszej dziewiątce. Publikując nowe treści będziesz mogła wykorzystać tę wiedzę i rock-and-roll w 2021 na Instagramie.