biogram-instagram

Biogram Instagramie (Instagram bio) to nie jest tylko kilka słów o Tobie. Twój biogram na Instagramie to obietnica, którą składasz zanim ktoś dotknie guzika “obserwuj.” Właściwie opracowane bio wprowadza spokój i przejrzystość – informuje Twojego potencjalnego obserwatora o czym jest Twój profil i co masz do zaoferowania

Dobrze przemyślane bio daje Tobie poczucie pewności, że wiesz o czym publikować i w jakim celu.

Instagram bio, może sprzedawać. To *sposób nr1.* na pozyskiwanie klientów na Instagramie. ⠀

Jak Instagram bio może sprzedawać?

Wyjaśnię trzy podstawowe scenariusze:

Jeśli Twój potencjalny klient może znaleźć Cię przez wyszukiwarkę Instagrama

Załóżmy, że jesteś instruktorką jogi. Wyobraź sobie, że ktoś szuka na Instagramie informacji na temat jogi. Jeśli ktoś szuka informacji na temat jogi to możesz przypuścić, że ta osoba jest zainteresowana zajęciami z jogi, myśli o nich i rozważa zakup. Szuka osoby, która może takie zajęcia jej zaoferować. Jeśli ta osoba wpisze w wyszukiwarkę Instagrama słowo: “joga” to wyświetlą jej się konta, które zoptymalizowały swoje bio na słowo “joga”.
Jak pozycjonować swoje konto dla wyszukiwarki Instagrama wyjaśniam na końcu artykułu.

Jeśli w Twoim bio jest link Twojej najważniejszej propozycji

Dodaj link do subskrybcji do newslettera, bloga z ofertą – ten jeden link w bio jest złotem! Twój Instagram jest jak furtka. Zapraszasz do środka i kontynuujesz relację z potencjalnym klientem w innym miejscu. Skutecznym sposobem na to, żeby zamienić obserwatora w klienta jest zaproponowanie mu wartościowej treści po subskrybcji i kontynuowanie relacji z tą osobą za pomocą newslettera.
Możesz też zaprosić swojego obserwatora do przeczytania wpisu na blogu i oferty.Którąkolwiek drogę wybierzesz pamiętaj – regularność i konsekwentność w działaniu jest tutaj kluczem. Przedsiębiorcy, którzy odnoszą sukcesy to Ci, którzy mają jasną wizję tego co chcą osiągnąć i są zdeterminowani w działaniu. Artykuł na blogu czy newsletter wysłany raz na kwartał nie przynoszą upragnionych rezultatów.

Budowanie więzi na Instagramie

Trzecia lecz wcale nie ostatnia strategia, to ta którą obserwuję najczęściej. Mówię tutaj o budowaniu zaangażowania i więzi ze społecznością. Twoje bio pomaga Ci zrobić pierwsze dobre wrażenie i złożyć obietnicę tego co oferujesz na Instagramie i o czym jest Twój profil. Twój biogram na Instagramie musi Cię po prostu w pozytywny sposób prezentować, żeby wesprzeć Twoje działania w budowaniu społeczności.

Podczas gdy punkt numer jeden to absolutne minimum to warto skupić się na połączeniu tych strategii w celu uzyskania rezultatów w sprzedaży na Instagramie.

Jak opracować skuteczne bio krok po kroku:⠀

W tej mini lekcji wyjaśniam jak za pomocą 5 kroków opracować Instagram BIO, które sprzedaje. Obiecasz, że zastosujesz?

  1. Twoje imię + w czym jesteś ekspertem.
    Użyj słów kluczowych, które pomogą Twojemu klientowi znaleźć Cię w wyszukiwarce Instagrama.⠀
  2. (Opcjonalnie) Twoje osiągnięcia/dowód na to, że jesteś ekspertem. Na przykład autorka 2 książek, 5 lat doświadczenia w XYZ.
  3. Kto jest Twoim klientem, jak mu pomagasz i jakie rezultaty obiecujesz.⠀
    Użyj schematu: “pomagam/oferuję/uczę/pokazuję [kto] + [problem] + [rezultat]”. ⠀
  4. Wezwanie do działania + link: (jaką wartość chcesz zaoferować obserwatorowi i gdzie ją można znaleźć)⠀
  5. Użyj emotikon + podziel tekst na akapity (zrób to w notatniku w telefonie -> skopiuj i wklej do bio)⠀

Teraz gdy tekst bio jest gotowy nie zapomnij dodać zdjęcia profilowego, które w pozytywny sposób Cię reprezentuje, odzwierciedla charakter i osobowość. Dobrze wiedzieć jakie emocje wywołują zdjęcia, w tym artykule wyjaśniam jak wybrać idealne zdjęcie profilowe.

Jak wypozycjonować profil na Instagramie

Chcesz, żeby Twój potencjalny obserwator z łatwością Cię mógł odnaleźć gdy faktycznie poszukuje tego co Ty mu możesz zaoferować? Pozycjonowanie Twojego profilu działa to podobnie jak pozycjonowanie stron internetowych pod kątem wyszukiwarki Google. Tutaj optymalizacji podlegają elementy strony oraz jej treść i jeśli będą one zastosowane poprawnie – zwiększysz ilość wyświetleń swojej strony dla określonych słów kluczowych. Wysoko wypozycjonowana strona automatycznie będzie miała więcej odwiedzin.

Mimo, że wiele osób na co dzień używa wyszukiwarki Instagrama to jednak wielu właścicieli kont nie wykorzystuje potencjału jaki oferuje pozycjonowanie. Naucz się jak wypozycjonować swój profil na Instagramie tutaj: “Jak pozycjonować konto na Instagramie (Instagram SEO)”