INSTAGRAM GUIDES Nowa funkcja Instagrama

Instagram Guides, po polsku Instagram Katalog to nowa funkcja Instagrama. Jeśli używasz funkcji Instagram Shopping do oznaczania swoich produktów na Instagramie lub publikujesz posty, które zawierają wartościowe wskazówki, porady, czy przewodniki, które chcesz uporządkować w łatwy do przejrzenia dla odbiorcy katalog – Guides zdecydowanie jest funkcją, której warto zacząć używać. Dobra wiadomość – swój pierwszy Guides utworzysz w kilka minut. 

Co to jest Instagram Guides?

Guides to nowa zakładka na profilu, która umożliwia udostępnianie produktów, treści oraz miejsc. Tworząc Guides, konsolidujesz treści o podobnej tematyce w katalog. Taki katalog zawierający wpisy na dany temat, zdjęcia, grafiki czy video może służyć jako blog lub magazyn z produktami w podobnej kategorii. 

Gdzie znaleźć Instagram Guides?

Gdy utworzysz swój pierwszy Guides, na profilu pojawi się nowa zakładka z ikoną gazety. Tutaj ukażą się wszystkie nowe Guides, które opublikujesz. Instagram Guides można udostępnić na Instastory, przesłać innemu użytkownikowi Instagrama w prywatnej wiadomości. 

Jak utworzyć pierwszy Katalog na Instagramie?

Istnieją różne sposoby tworzenia Instagram Guides, trudno mi je jednak wszystkie wymienić. Jeśli masz już nowy interface wystarczy dotknąć “+” i wybrać z listy “Katalog”.

Instagram Katalog

Jednak Instagram wprowadza zmiany w interface i coś mi mówi, że w momencie publikacji tego artykułu Ty i ja mamy inny wygląd Instagrama. Dlatego wyjaśnię to w sposób, który przetestowałam już z innymi osobami. 

Krok 1: Otwórz mój profil na Instagramie @gosialammers 

Krok 2: Idź do zakładki z ikonką “gazety/książki” 

Krok 3: Wybierz dowolny Guides i przesuń na sam dół w poszukiwaniu opcji “create guides”. 

W zależności od tego jaki typ Guides wybrałaś dodasz produkty, miejsca lub posty. Teraz nazwij swój katalog oraz dodaj krótki opis, żeby wyjaśnić odbiorcy o czym jest katalog. Dodaj tytuł każdego z elementów i krótki opis. Każdy element możesz przesunąć układając je w logiczną, płynną całość. Żeby to zrobić wystarczy dotknąć trzech kropeczek przy wybranym elemencie katalogu i wybrać opcję “zmień kolejność…”. 

Nowo utworzony Instagram Guides udostępnij na Instastory, żeby Twoi odbiorcy mogli się o nim dowiedzieć! 

Chcesz zacząć strategicznie dobierać hashtagi na Instagramie?

Hashtagi wraz ze strategią i planem na treści Twojego konta pomogą Ci zacząć rozwijać Twoją markę na Instagramie. Potrzebujesz strategicznego wsparcia –  skorzystaj z indywidualnej konsultacji ze mną.

hashtagi na instagramie