Rozmowa z Architekt Porzadku

Cofamy się w czasie, do października 2019 i mojej pierwszej rozmowy z Agnieszką Witkowską znaną również jako Architekt Porządku. Ten live był zorganizowany z okazji przekroczenia przez Agnieszkę magicznego progu 10.000 obserwatorów, co jak wiesz na Instagramie daje właścicielom konta możliwość przekierowywania z Instastory na dowolną stronę internetową (czytaj tutaj artykuł: Jak dodać link do Instastory bez 10.000 obserwatorów). Wtedy Agnieszka opowiedziała mi historię swojej marki i podzieliła się kulisami rozwoju profilu na Instagramie. 

Bo Agnieszka wie jak używać Instagrama, żeby pokazać w czym jest ekspertką i łączyć ze sobą osoby, które tak jak ona lubią ład w swoim domu czy miejscu pracy. 

Poznaj Architekt Porządku

Agnieszka Witkowska od 2018 roku jest Architektem Porządku. ⁣Zawodowo spełnia marzenia swoich Klientów o życiu w uporządkowanej i dobrze zorganizowanej przestrzeni.⁣ Jest autorką bloga www.architektporzadku.pl gdzie dzieli się wskazówkami na temat porządkowania i organizacji przestrzeni. Prywatnie mama, żona i pańcia “piesokota” imieniem Gabi. 

Co Się Wydarzyło w Ciągu Tego Roku

Od naszego spotkania sprzed roku Agnieszka została full time girlboss, prowadzącą cykl „Sama to Ogarniesz” w ramach programu Dzień Dobry TVN (możecie ją oglądać co dwa tygodnie, w poniedziałki), właścicielką sklepu www.homzi.pl z gadżetami do organizacji oraz napisała książkę Sprzątanie bez Magii, czyli ostatnia książka o porządkowaniu, którą przeczytasz: www.sprzataniebezmagii.pl 

Instagram Skraca Dystans

Podczas live’a na Instagramie rozmawiam z Agnieszką na temat budowania relacji na Instagramie, determinacji i “egogłaskach”. 

“Instagram skraca dystans, bo możemy wejść do czyjegoś świata i sprawdzić czym osoba, z którą chcemy współpracować się zajmuje, jakie wartości wyznaje. Szybko orientujesz się, czy chcesz z tą osobą działać, czy jesteś w stanie zaufać tej osobie czy nie” – mówi Agnieszka. 

“Osoby, z którymi kooperacja może stać się trampoliną są na wyciągnięcie naszej ręki” mówi Agnieszka odnosząc się do bardzo owocnej współpracy z Kamilą Rowińską, która rozpoczęła się od udziału w szkoleniach, a teraz Kamila jest wydawcą jej książki i kursów online.

Przykładem jest też kooperacja ze znanymi z Internetu Siostrami Adihd, którym Agnieszka zorganizowała kuchnię w nowym domu. 

Intencjonalne i Proaktywne Zaangażowanie

Instagram jest jak impreza networkingowa, na której są Twoi klienci. Po Twojej stronie jest to czy z tej szansy skorzystasz. 

Prowadź profil z intencją nawiązania relacji, które w przyszłości będą dla Ciebie bardzo pozytywne. Agnieszka podkreśla, że nowo nawiązana relacja powinna być nie tylko wartościowa dla Ciebie, ale także dla tej drugiej strony. Współpraca powinna polegać na wymianie, a nie jednostronnej korzyści. 

Znajdź Punkt Zaczepienia

Dobrze przemyśl „punkt zaczepienia” jeśli chcesz pracować z influencerem. 

Gdy chcesz wejść w relację z inną osobą na Instagramie zastanów się nad tym jaką wartość możesz jej zaoferować. Przygotuj propozycję współpracy, która pasuje do tematu konta i ma szansę trwać dłużej niż jedno wydarzenie. Agnieszka podaje przykład współpracy z osobą, która robi bransoletki. W jej przypadku taka współpraca miała by sens, gdyby chodziło o organizację biżuterii, bo jak wiadomo Agnieszki profil jest na ten temat. W nim nie ma nic na temat mody i prezentowanie outfit’u z bransoletką nie miałoby dla niej sensu. 

Czy Małe Konta Mają Szansę Na Współpracę z Markami?

„Jeśli chodzi o małe konta nie mam innych porad, moje rady są takie same dla małych jak i dużych kont”. Liczba obserwatorów nie ma znaczenia. Nastawienie towarzyszące prowadzeniu instagramowego konta powinno być takie samo gdy masz obserwujących 70.000, 70 czy 700 osób.

Jak nawiązujesz relacje to rób to ze szczerej intencji, zastanów się jaką wartość dasz tej drugiej osobie (czyli osobie, z którą chcesz współpracować), co fajnego stworzycie dla Waszej społeczności z intencją, żeby oba konta skorzystały – radzi Agnieszka. 

Obejrzyj nagranie z LIVE z Architekt Porządku, żeby dowiedzieć się Jak Budować Relacje za Pomocą Instagrama. 

Jeśli interesuje Cię historia Agnieszki zapraszam do wpisu sprzed roku. A już teraz możesz przeczytać całą historię Agnieszki w jej najnowszej książce. Zapraszam na www.sprzataniebezmagii.pl 

sprzatanie bez magii ksiazka ebook