Link-na-Instastory

Chcesz przeczytać wpis na blogu – LINK W BIO! Chcesz pobrać gratis rozdział mojego e-booka – LINK W BIO! Chcesz kupić te buty – LINK W BIO! Odsyłanie obserwatorów do linku w bio można porównać do podróży z Warszawy do Krakowa przez Amsterdam. Jeśli masz już dosyć “odsyłania” swojej publiczności do linku w bio, to jedyną odpowiedzią mogłaby się wydawać funkcja SWIPE UP w Instagram Stories. Jednak jeśli przeczytasz ten wpis do końca to pokażę Ci, że jest jeszcze jeden sposób, o którym może jeszcze nigdy nie słyszałaś. Nazwijmy to Gosia Lammers Ninja Sposób.

Jak dodać link do posta na Instagramie?

Na sam początek wyjaśnię, że nie ma możliwości dodawania linków do posta na Instagramie. Co często widzę to, że szczególnie nowi użytkownicy Instagrama wklejają długie, skomplikowane linki do postów, tak jak można to zrobić na Facebooku, jednak odbiorca nie będzie mógł w niego kliknąć. Na szczęście jest funkcja Instastory – swipe-up. Jednak żeby uzyskać tę funkcję czeka Cię jeszcze długa droga. Czytaj dalej.

Co to jest funkcja SWIPE UP w Instagram Stories i dlaczego jest ważna

Swipe up to możliwość dodania linku w Instagram Stories i to innego linku niż ten w bio. Dla właścicieli biznesów, sklepów internetowych i blogerów funkcja swipe up jest ogromnym ułatwieniem. Dzięki niej mogą swoim obserwatorom pomóc znaleźć treści, o których wspominają w Instagram Story (Relacji). Czyli dodać bezpośredni link do produktu w sklepie internetowym, do wpisu na blogu, strony lądowania z ofertą. Swipe up oznacza też, że można podzielić z obserwatorami większą ilością linków. Bowiem do każdego snapa, czyli elementu Twojej relacji, możesz dodać unikatowy link. A jak pewnie już wiesz konta z mniej niż 10.000 obserwatorów mogą zamieścić tylko jeden link, w bio.

Jak zdobyć funkcję SWIPE UP?

Kiedy masz 10.000 obserwatorów Instagram udostępnia właścicielom publicznych kont firmowych funkcję swipe up czyli aktywny link w Relacjach. Dla większości instagrammerek i instagrammerów 10.000 obserwatorów to liczba, o której się marzy, do której się dąży. Taka magiczna bariera!

Jak uprościć obserwatorom przejście do wpisu na blogu lub do oferty poniżej 10k? [Gosia Lammers Ninja Trick]

Link-Instastory-swipe-up

Dla wielu osób droga do 10.000 obserwatorów jest jeszcze długa i kręta, ale mam kilka girlbossowych hacków, dzięki którym ułatwisz swoim obserwatorom wejście do wpisu na blogu, oferty czy jakiejkolwiej innej strony. Wiesz bowiem, że widz Twojej Relacji na Instagramie może być niecierpliwy, a jego uwaga krótkotrwała.

Moją ulubioną i wielokrotnie sprawdzoną metodą jest interaktywna naklejka “ankieta”. Jeśli bacznie mnie obserwujesz na Instagramie to wiesz, że często zapowiadam moje wpisy na blogu zanim je jeszcze opublikuję. Naklejka “ankieta” to po prostu pytanie z dwoma opcjami odpowiedzi. Za pomocą ankiety możesz zebrać listę zainteresowanych wspisem (w marketingu to się nazywa opt-in).

Ilość pozytywnych odpowiedzi to nie tylko zmierzenie zainteresowania Twojej publiczności tematem omówionym w blogu. Przede wszystkim osoby, które odpowiedziały na “TAK” otrzymają prywatną wiadomość na Instagramie z bezpośrednim linkiem do wpisu. Czy możesz wyobrazić sobie większą wygodę dla czytelnika? Bye bye “Link w bio”. Oczywiście nie do końca, bo w dniu publikacji bloga warto w ten sposób “odesłać” Twoich obserwatorów do linku w bio. Niestety zanim osiągniesz magiczne 10.000 obserwatorów nie będziesz mogła na zawsze pożegnać się z tą opcją.

Dlaczego dzielić link w prywatnej wiadomości zamiast odsyłać do Instagram bio?

Tak, masz rację, to dużo pracy wysyłanie do każdego indywidualnej wiadomości. Jednak z mojego doświadczenia oznacza to “feeding two birds with one seed”. Karmienie dwóch ptaszków jednym nasionkiem? Tak! Wysłanie linku do wpisu na blogu w prywatnej wiadomości to nie tylko zaproszenie do lektury bloga, czy zapoznania się z ofertą. To także początek autentycznej rozmowy z Twoim obserwatorem. To początek budowania relacji, zaufania i torowanie sobie drogi do sprzedaży!  Ale wyobraź sobie, że jeśli nawet niewielki procent osób, do których napisałaś zostanie Twoim klientem dzisiaj lub w przyszłości – to zacznie Ci się to opłacać.

Polecam Ci też korzystanie z możliwości wysyłania prywatnych wiadomości na Instagramie z fanpage’a na Facebooku lub bezpośrednio przez Instagram z poziomu przeglądarki Internetowej.

Jak wysyłać link?

Po publikacji tego artykułu otrzymałam od czytelników pytania na temat tego jak wysyłać link. Wyjaśniam. Otwierasz Instastory, w której dodałaś ankietę, żeby sprawdzić kto chciałby otrzymać od Ciebie link do tego co tej osobie zaproponowałaś. Następnie do każdej z tych osób oddzielnie wysyłasz wiadomość. W wiadomości, w kilku słowach wyjaśniasz dlaczego piszesz (oczywiście, bo ta osoba jest zainteresowana tym co jej zaproponowałaś). Następnie w oddzielnej wiadomości wysyłasz link do tego co promujesz. To szczególnie ważny krok, bo jeśli wyślesz link w tej samej wiadomości, to prawdopodobnie będzie on nieaktywny.

Voilà! Powodzenia Instagramerko!

Gosia @GosiaLammers

Chcesz zacząć strategicznie dobierać hashtagi na Instagramie?

Hashtagi wraz ze strategią i planem na treści Twojego konta pomogą Ci zacząć rozwijać Twoją markę na Instagramie. Potrzebujesz strategicznego wsparcia –  skorzystaj z indywidualnej konsultacji ze mną.

hashtagi na instagramie

Zapisz poniższą grafikę na Pinterest

Jak Dodać Link na Instastory Poniżej 10K?