Odkąd Instagram udostępnił możliwość zapisywania nagrania live na Instagramie w formacie IGTV otrzymałam ogromną ilość pytań na temat tego “Jak Pobrać Nagranie z LIVE na Instagramie z IGTV”?

Pobieranie nagrania live’a z IGTV jest szczególnie ważne jeśli chcesz opublikować live w innym miejscu niż tylko na Instagramie i sprawić, że energia którą włożyłaś w przygotowanie i nagranie live’a opłaciła się. Możesz na przykład udostępnić swój live na YouTube tak na przykład zrobiłam to tu: Jak Zdobyć 10.000+ Obserwatorów na Instagramie w Ciągu Roku – Gosia Lammers z Architekt Porządku lub jak Izabela Makosz z Time for Business zrobiła to tutaj: Jak wykorzystać Instagram dla Biznesu

W poprzednim wpisie wyjaśniłam Jak Pobrać Nagranie z LIVE na Instagramie. Tym razem pokażę Ci jak pobrać nagranie LIVE’a z IGTV.

Jak Pobrać nagranie live’a z IGTV?

Krok #1: Po transmisji LIVE zapisujesz go na swoim profilu jako IGTV.

Krok #2: Teraz zainstaluj rozszerzenie IG Stories for Instagram dla przeglądarki Chrome (swoją drogą to to samo rozszerzenie, które polacałam Ci tutaj). Ten plugin działa tylko na urządzeniach z systemem Windows. Upewnij się, że plugin jest aktywny.

Krok #3: Na komputerze otwierasz swój profil na Instagramie i wybierasz zakładkę IGTV, tak jak na przykładzie:

Jak Pobrać Nagranie z LIVE na Instagramie z IGTV

Krok #4: Wybierz teraz live, który chcesz pobrać. Przesuń myszką po nagraniu live. Pojawi się opcja DOWNLOAD. Teraz wystarczy kliknąć w tę opcję i zapisać live na komputerze. Gotowe!

Jak Ściagnac Nagranie z LIVE na Instagramie z IGTV

Profil z przykładu powyżej należy do Izabeli Makosz z @TimeForBusinessTV