Narzędzia dla każdej Girlboss

Lubię dzielić się z Tobą praktycznymi wskazówkami i narzędziami, które ułatwią Ci pracę. Testuję narzędzia, które są potrzebne są do zbudowania biznesu sprawdzając w jakim stopniu ułatwiają nam pracę i pomagają osiągać lepsze wyniki. Sprawdzam co działa, a co nie i dopiero, gdy sama jestem przekonana o słuszności wyboru to mówię o tym Tobie.

Ps. Nigdy nie polecam narzędzi, które sama nie używałam przez minimum 3 miesiące. Moje polecanie są wiarygodne, bo są przetestowane na własnej skórze!

Strona może zawierać linki affiliacyjne.

Narzędzia idealne na początek

Gdy zaczynasz prowadzenie bloga, swojego profilu na Instagramie i swojeg biznesu zapewne chcesz obniżyć wydatki do minimum. Dlatego przygotowałam dla Ciebie zestaw bezpłatnych oraz niskobudżetowych narzędzi, które pomogły mi na starcie. Mam nadzieję, że pomogą one również Tobie!

Canva

Canva to najlepsze narzędzie do projektowania grafik, dla każdego! Canva jest prosta w obsłudze, a darmowa wersja daje dostęp do większości funkcji. W Canva możesz tworzyć grafiki do publikacji social media (posty, Instastory, angażujące karuzele), na stronę internetową, ebooki – co sobie wymarzysz. Canva jest idealnym narzędziem dla każdej Girlboss – dzięki niej Twój biznes nabierze kolorów i blasku. Możesz tworzyć własne grafiki lub korzystać w przygotowanych szablonów. Twoje grafiki powstaną w kilka minut i będą wyglądały tak, jakbyś designem zajmowała się od lat! #nophotoshopskillsneeded

Wypróbuj Canva

Mailchimp

Mailchimp używam od 2010 roku i jest to według mnie najlepsze narzędzie do budowania listy mailingowej i wysyłania newslettera, gdy dopiero zaczynasz i chcesz uniknąć dodatkowych kosztów. Mailchimp jest bezpłatny do 2000 adresów email i umożliwia utworzenie formularza do zapisuj do newslettera na Twojej stronie.

Wypróbuj Mailchimp

mailchimp

Google Drive

Google Drive, to internetowy dysk, dostępny z dowolnego miejsca w Internecie,  w Twojego komputera i z telefonu. To świetne narzędzie do przechowywania dokumentów i dzielenia ich z innymi osobami w Twoim teamie lub po prostu z Twoimi klientami. Ogromną zaletą Drive jest to, że w jednym pliku jednocześnie może pracować kilka osób bez konieczności pobierania pliku. To niezastąpione narzędzie w moim biznesie!

Wypróbuj Google Drive

Avada Theme – motyw WordPress na ThemeForest

Avada Theme to motyw WordPress, w którym zbudowałam tę stronę bez wiedzy developerskiej. Wybrałam jeden z ponad 50 przygotowanych designów strony, zmieniłam według uznania kolory, czcionki, dodałam własne treści i wylansowam stronę w bardzo szybkim czasie. W Avada wszystko robię sama – od publikowania nowych stron, artykułów na blogu, instalację nowych wtyczek, które pomagają mi usprawnić stronę i procesy w mojej firmie, aż po zmiany banerów, zdjęć, kolorów, guzików. Słowem – cenię sobie swobodę i elastyczność, którą oferuje mi Avada. Motyw jest płatny, ale ta iwestycja była warta każdej wydanej złotówki – zaoszczędziłam sobie godziny przeglądania tutoriali na YouTube i dzięki temu mogłam się skupić na pisaniu pierwszych artykułów.

Wypróbuj Avada Theme

Narzędzia, gdy jesteś gotowa na kolejny krok

Poniżej przedstawię Ci kilka narzędzie, które wybrałam gdy zaczęłam mieć więcej “finansowej przestrzeni” i zrozumiałam, które narzędzia są warte mojej inwestycji. Zauważyłam też, że w których z bezpłatnych narzędzi brakuje mi funkcji, które umożliwiają mi skalowanie. Przedstawiam narzędzia Girlboss:

Active Campaign

Active Campaign to bardzo mocna i zawierająca wiele niezbędnych funckji platforma do e-mail marketingu, która zapewnia możliwości automatyzacji po korzystnej cenie. Z Active Campaign możesz wysyłać wiadomości e-mail, pozostawać w kontakcie z potencjalnymi klientami i pozwolić Twojej firmie na elastyczny rozwój dzięki marketingowi e-mailowemu. Active Campaign wybrałam, gdy Mailchimp (bezpłatne narzędzie do wysyłania newslettera) przestał mi wystarczać, ze względu na ograniczone funkcje i możliwości.

Wypróbuj Active Campaign

Canva Pro

Oprócz ponad 8000 bezpłatnych szablonów, 100 rodzajów projektów (posty w mediach społecznościowych, prezentacje, listy i nie tylko), setki tysięcy bezpłatnych zdjęć i grafik, które otrzymujesz w bezpłatnym pakiecie Canva w Canva Pro odnazłam moje ulubione funkcje:

  • utworzenie wizualnej tożsamości Twojej marki (logo, kolorów i własnych czcionek),
  • usuwanie tła w grafikach,
  • zmianę rozmiaru projektu jednym kliknięciem.

Wypróbuj Canva Pro