Każdego tygodnia w mojej skrzynce na Instagramie pojawiają się wiadomości z pytaniem Gosia “Jak pobrać nagranie z live na Instagramie?”. Dlatego postanowiłam przygotować dla Was instrukcję na ten temat.

Aktualizacja
Obecnie Instagram pozwala użytkownikom aplikacji zapisać live zaraz po jego zakończeniu jako IGTV. Super sprawa, bo nie musimy już pobierać nagrania live, żeby dodać je jako IGTV. Co zrobić jeśli chcesz pobrać nagranie live’a z IGTV? Wyjaśniam tutaj Jak Pobrać IGTV?

Powtórkę z LIVE na Instagramie można obejrzeć na profilu organizatora do 24 godzin po transmisji. Warto więc na czas pobrać nagranie z live na Instagramie w formie wideo. Mając takie nagranie możesz je udostępnić je na innych kanałach, których jesteś aktywna: YouTube, Facebook lub udostępnić je jako IGTV. Wyznaję zasadę – “treści powinny żyć” i szkoda byłoby, żeby live zniknął po 24 godzinach i nikt już go nie mógł zobaczyć.

Jak pobrać nagranie z live na Instagramie – instrukcja:

Uwaga: Live na Instagramie znika po 24 godzinach. Nie czekaj więc na ostatnią chwilę z pobraniem nagrania. Robiąc to na czas czyli zaraz po live zaoszczędzisz sobie dużo stresu. Powodzenia!

Krok #1:

Zainstaluj rozszerzenie IG Stories for Instagram dla przeglądarki Chrome. Ten plugin działa tylko na urządzeniach z systemem Windows. Upewnij się, że plugin jest aktywny.

Krok #2:
Otwierasz w przeglądarce Chrome profil na Instagramie, z którego chcesz pobrać nagranie live:
   Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

Krok #3:
Teraz klikasz myszką w opcję “Watch Live Video”. Twój live otworzy się w nowym oknie:
Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

Krok #4:
Teraz w lewym górnym rogu kliknij myszką opcję “Download,” żeby pobrać nagranie live. Jako pierwszy wyskoczy komunikat, żeby pobrać plik “downloader czyli plik .exe, który umożliwia pobranie nagrania live.
Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

Krok #5:
Otwórz pobrany plik “downloader”. Pobieranie live powinno rozpocząć się automatycznie:

Jak pobrać nagranie z live na Instagramie