Minął kolejny miesiąc i wpis tutaj na blogu “Mój miesiąc na Instagramie” powoli staje się moją małą tradycją. Nie chcę jednak, żeby był to reportaż z cyklu co się u mnie wydarzyło. Natomiast za każdym razem chciałabym dzielić się z Tobą kolejnym miesiącem mojej girlbossowej drogi i nowymi spostrzeżeniami.

Wiem, że doświadczenia, takie od kuchni mogą dla niejednej z nas być wartościowe. Często czy to w Internecie czy na Instagramie widzimy tylko front. I mimo, że ten front jest z wielu względów ogromnie istotny, to uważam, że można przed domem mieć piękny ogródek a w środku bałagan. Sam bałagan nie jest zły, tak długo jak regularnie go sprzątamy i wychodzimy na prostą. Gdy mamy na ten nasz bałagan metodę.

O tych metodach będę tutaj mówić. Każdy, podsumowujący miesiąc blog będzie zawierał wskazówkę w pigułce. Izabela Makosz z Time for Business TV, z którą ostatnio zrobiłam na Instagramie LIVE nazwałaby to czułym kopniakiem do działania.

Gotowa na pierwszy z nich? Będzie o tym jak często publikować posty na Instagramie!

Regularność publikacji na Instagramie contra częstotliwość

Pierwszy w tym roku wpis z serii Mój miesiąc na Instagramie – styczeń sprowokował kilka istotnych pytań. Lubię Wasze pytania i doceniam czas, który poświęcacie, żeby na nie zareagować. ❤️

Jedno szczególnie zapadło mi w pamięci a ponieważ nie raz (tylko w innej formie) zostało mi już ono zadane postanowiłam, że warto na nie szerzej odpowiedzieć.

Pytanie dotyczyło tego jak często publikować posty na Instagramie. Pytanie to wynikało, ze słusznego spostrzeżenia, że w styczniu opublikowałam 7 postów na Instagramie, co oczywiście w takim podsumowującym miesiąc wpisie łatwo można zobaczyć.

Jeśli wcześniej zaglądałaś do mojego bloga lub pracowałaś ze mną w formie kursu, to pewnie nie raz mignęło Ci  zestawienie kluczowych działań Girlbosski na Instagramie:

  • Regularność⠀
  • Zaangażowanie⠀
  • Twój entuzjazm związany z tym czym się zajmujesz⠀
  • Twoja chęć pomagania obserwatorom⠀
  • Regularne pokazywanie siebie na feed i na Instagram Stories⠀

Czytaj więcej na ten temat w tym wpisie na Instagramie

Słowo regularność niestety zazwyczaj jest niepoprawnie interpretowane i mylone z częstotliwością. Czy jest coś w tym złego? Nie. Ale kiedy każdego dnia mamy tak dużo do zrobienia – dbanie o rozwój marki, tworzenie produktu, obsługa klientów, promowanie naszych działań myślę, że moim obowiązkiem jest wyjaśnić różnicę między regularnością a częstotliwością publikacji postów.

Regularne (działanie) to takie, które powtarza się w ściśle określonych lub jednakowych odstępach czasu. Częste (działanie) to takie, które zachodzi wiele razy  (Zródło Słownik Języka Polskiego PWN) Jak to się przekłada na publikację postów na Instagramie? Po prostu – możesz publikować je rzadko i nadal być w tym regularna.

Jak często publikować posty na Instagramie?

Na Instagramie jest istotna regularność. A to oznacza, że Twoja społeczność wie, że może się spodziewać treści w określonych odstępach czasu. Twoi obserwatorzy wiedzą, żę nie pojawiasz się na Instagramie jednego tygodnia 5 razy a później przez 2 tygodnie wcale.

Złoty środek to publikować posty na Instagramowych kafelkach kilka razy w tygodniu.

To tyle na dzisiaj!

Daj znać w komentarzu co sądzisz na temat tego wpisu podając jak mogę Cię znaleźć na Instagramie. Najlepsze opinie udostępnię u siebie na Instastory oznaczając Twój profil!

Ps. Nie zapominaj używać na Instagramie girlbossowego hashtaga #girlbosspl. #girlbosspl jest hashtagiem dla Girlbosses nastawionych na współpracę. Ma za zadanie pomóc nam/Wam odnaleźć się wzajemnie. Gdy będziesz chciała dać światu znać o tym w czym jesteś świetna i co oferujesz – oznacz swój wpis tym hashtagiem, dając sobie szansę na to, że odnajdą Cię inne, podobne do Ciebie kobiety.⠀⠀

A teraz w końcu przyszedł moment na mój miesiąc na Instagramie ? Miłego dnia Girlboss!

xxx

Gosia

 

Dit bericht bekijken op Instagram

 

LIVE?️?INSTAGRAM W PROMOCJI BIZNESU Cześć, masz chwilkę? Dzisiaj opowiem Ci o tym podczas LIVE z Izabelą Makosz mentorką biznesu z @timeforbusinesstv⠀ .⠀ Jeśli masz biznes lub go planujesz i szukasz nowych możliwości, żeby “wziąć się poważnie za promocję” to pewnie coś Ci mówi, że Instagram to Twój kolejny krok. ⠀ . ⠀ Być może Twój klient jest już na Instagramie. Jesteś tu też Ty?⠀ .⠀ Wiem, że tu jesteś, bo pewnie czytasz ten wpis?‍?, ale czy chcesz poważnie podejść do swoich działań na Instagramie i wykorzystać możliwości, które ta aplikacja oferuje dla Twojego biznesu?⠀ .⠀ Przychodzę z pomocą.⠀ .⠀ Dzisiaj o GODZ. 20:00 podczas transmisji LIVE z Izabelą Makosz odpowiem na kilka kluczowych pytań na temat promocji biznesu na Instagramie.⠀ .⠀ UWAGA! Jeśli masz pytanie możesz je zadać podczas lub zaraz po LIVE… bo zaraz po spotkaniu będę dla Was dostępna w prywatnych wiadomościach. ⠀ .⠀ Kto jest tu ze mną już dłużej zna pewnie moje polajwowe „backstage”. Co Ty na to???⠀ .⠀ Polub, udostępnij, oznacz przyjaciółkę?. Niech się dzieje magia #girlbosspl!⠀ .⠀ .⠀ .⠀ .⠀ .⠀ #mediaspolecznosciowe #biznesonline #biznesjestkobieta #bizneswoman #kobiecybiznes #mediaspołecznościowe #kobietasukcesu #markaonline #markaosobista #marketinginternetowy #przedsiębiorca #pracaonline #instagramtipsforbusiness #instagramtraining #marketingonline #kobietaniezalezna #wiedza #działaj #biznes #mojafirma #rozwojosobisty #firma #dlabiznesu #wlasnafirma #własnafirma #rozmowa #instagramfreak #instatip #instatips #girlbosspl

Een bericht gedeeld door Online Marketing ⚡️#girlbosspl (@gosialammers) op

 

Dit bericht bekijken op Instagram

 

SILNA KOBIETA DA SIŁĘ DRUGIEJ KOBIECIE. Czytaj dalej?⠀⠀ ?⠀⠀ Jest tu prawie 1500 silnych kobiet, serdecznych, mądrych i przedsiębiorczych. ⠀⠀ – Wiele z Was prowadzi już własny biznes. ⠀⠀ – Inne o nim marzą⠀⠀ – Inne mają plan działania, który zaczynają wdrażać. ⠀⠀ ?⠀⠀ Wierzę w budowanie relacji, których podstawą jest wartość. Zasada wzajemności. Nawet jeśli jest to jedynie słowo wsparcia. ⠀⠀ .⠀⠀ Pamiętam swoje początki, gdy czułam, że jestem sama. Kobiety takie jak te z @nieszablonowyshablon @architektporzadku @brand_sugar_studio (i wiele innych) to Girlbosses, które poznałam dzięki Instagramowi. ⠀⠀ .⠀⠀ Nie byłam sama. Ty też nie jesteś. ⠀⠀ .⠀⠀ Dlaczego o Tym mówię?⠀⠀ .⠀⠀ Marzy mi się mikroświat, w którym kobiety w biznesie się wspierają. Które wiedzą, że razem są silniejsze. Świat w którym doświadczona Girlboss wesprze „Girlboss to be”. I w którym jedna Girlboss z drugą Girlboss będą odnosić jeszcze większe sukcesy. Tu na Instagramie. I poza nim. ⠀⠀ .⠀⠀ Moc sprawczą mam dużą i małą. Małą bo ręce mam tylko dwie. Dużą – bo jesteście tu Wy. ⠀⠀ .⠀⠀ #girlbosspl jest hashtagiem dla Girlbosses nastawionych na współpracę. Ma za zadanie pomóc nam/Wam odnaleźć się wzajemnie. ⠀⠀ .⠀⠀ Dlatego następnym razem, gdy będziesz chciała dać światu znać o tym w czym jesteś świetna i co oferujesz – oznacz swój wpis tym hashtagiem, dając sobie szansę na to, że odnajdą Cię inne, podobne do Ciebie kobiety. ⠀⠀ .⠀⠀ JESTEŚ GIRLBOSSPL? Zostaw ❤ w komentarzu! ⠀⠀ .⠀⠀ Ps. Jeśli chcesz pochwalić się swoim biznesem lub powiedzieć o swoim pomyśle to daj znać w komentarzu?⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ #mediaspolecznosciowe #biznesonline #biznesjestkobieta #bizneswoman #kobiecybiznes #mediaspołecznościowe #kobietasukcesu #markaonline #markaosobista #marketinginternetowy #przedsiębiorca #pracaonline #instagramtipsforbusiness #marketingonline #kobietaniezalezna #działaj #biznes #mojafirma #rozwojosobisty #świadomość #firma #dlabiznesu #wlasnafirma #własnafirma #przedsiebiorczakobieta #instagramfreak #instatip #instatips #gosialammers

Een bericht gedeeld door Online Marketing ⚡️#girlbosspl (@gosialammers) op

 

Dit bericht bekijken op Instagram

 

Kawa czy herbata? ☕️ / ? ?⠀ .⠀ Nazywam się Gosia Lammers (lub jak mnie nazywacie – pani profesor od Instagrama) i dzisiaj odpowiem na kilka pytań.⠀ .⠀ Gdzie mieszkam? – W domu ?? W Holandii. ?? ⠀ .⠀ Co studiowałam? – Communication Management (pl. Zarządzanie Komunikacją)⠀ . ⠀ Czym jeżdżę? – Rowerem ? 80% samochodem ? 20%. ⠀ .⠀ Czy mam rodzeństwo? – Brata (4 lata +) i siostrę (4 lata -). Jedni mówią, że jestem starsza od mojego brata. Drudzy, że wyglądam jak moja siostra. I jak tu być unikatową? ?‍♀️⠀ .⠀ Czy Gosia Lammers jest ciocią? – Tak! Wielokrotną ????⠀ .⠀ Czy mam tatuaże? – Nie. Boję się igieł. Mężowi też „zabroniłam” robić. ⠀ .⠀ Ulubiona piosenka? – Wiele. Obecnie zdzieram “Blinding lights” (the Weeknd). “Baby Shark” ? też często tutaj można usłyszeć. Dzieci – same rozumiecie. ⠀ .⠀ Ile Gosia Lammers się maluje? – Prawie się nie maluję więc 0 – 5 min. Ale jak już się maluję to z pompą – kiedyś chciałam być wizażystką. ⠀ .⠀ Co gotuje? – Dobre jedzenie. ? Najchętniej tajskie: dużo mleczka kokosowego. Trawa cytrynowa i te sprawy. ? Tradycyjne przysmaki jem u mamy – na pierogi to do Polski mogłabym jechać. Nawet zaraz. ⠀ .⠀ Co ogląda na Netflixie? – seriale i filmy ofkorz. Ostatnio – The Two Popes?⠀ .⠀ To ja w skrócie! A Ty? Kawa czy herbata??⠀ ⠀ PS. zadane pytania są zainspirowane opublikowaną wczoraj na @viva_magazyn rozmową z Marylą Rodowicz @mary_la_la ❤️ – koniecznie obejrzyjcie! ⠀ Dla autorów – ukłony za kreatywność! ⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ #instagramdlabiznesu #markaosobista #mediaspolecznosciowe #mediaspołecznościowe #mediaspołecznosciowe #wiedza #markaonline #marketinginternetowy #instagramtipsforbusiness #instagramtraining #marketingonline #rozwój #rozwójosobisty #biznesonline #pracawdomu #pracaonline #bizneswoman #pracujacamama #biznesmama #biznesmamy #kobiecybiznes #kobietawbiznesie #kobietasukcesu #mamawpracy #mamanaswoim #girlbosspl #gosialammers #biznesowe #kawa #kawusia

Een bericht gedeeld door Online Marketing ⚡️#girlbosspl (@gosialammers) op

 

Dit bericht bekijken op Instagram

 

5 najczęściej popełnianych błędów w opisach do zdjęć na INSTAGRAMIE. Przesuń palcem w prawo?⠀⠀ .⠀⠀ Kiedy opracowujesz swój nowy wpis na Instagramie, zwracasz uwagę na sposób pisania i sposób “podania” treści? ⠀ .⠀⠀ Jedno z ważnych pytań, które warto sobie zadać – czy mój tekst przykuje uwagę właściwej osoby?⠀ .⠀ Czy ta osoba będzie mogła przeczytać mój tekst?⠀ .⠀ Masz tylko 3 sekundy na przykucie uwagi czytelnika – nie trać ich!⠀ .⠀ “Tnij . Zdania. Mają. Być. Krótkie” – tak mawia spec od słów Gocha Szoka @dwa_slowa_gocha_szoka ⠀ .⠀ Chcesz dowiedzieć się jak dopracować swoje posty, żeby były czytane? Żeby to co chcesz powiedzieć zostało usłyszane?⠀ .⠀ Przesuń palcem w prawo ?⠀⠀ .⠀⠀ Polub ten post ❤️ jeśli uważasz, że jest wartościowy?⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ .⠀⠀ ⠀ ⠀⠀ #instagramdlabiznesu #markaosobista #mediaspolecznosciowe #mediaspołecznościowe #mediaspołecznosciowe #markaonline #marketinginternetowy #instagramtipsforbusiness #instagramtraining #marketingonline #biznesonline #pracawdomu #pracaonline #bizneswoman #kobiecybiznes #kobietawbiznesie #kobietasukcesu #girlbosspl #gosialammers #biznesowe #girlbosslife #biznesjestkobieta #instatips #instagramtips #instagramtip #świadomość #pasja #instagrampolska #kobietaniezależna

Een bericht gedeeld door Online Marketing ⚡️#girlbosspl (@gosialammers) op