idealne-zdjecie-profilowe-jak-wybrac

Gdy zakładasz konto w mediach społecznościowych dobrze jest się zastanowić jakie dodasz zdjęcie profilowe. Zdjęcia reprezentują nas, odzwierciedlają charakter i osobowość. Dlatego mają duży wpływ na to jak jesteśmy odbierani.

Photofeeler zbadał na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze zdjęcia profilowego do użytku na Instagramie, Facebooku czy LinkedIn. Odpowiednie ujęcie, tło, oświetlenie spowodują, że patrzący zobaczy osobę sympatyczną, kompetentną, liderkę w swojej dziedzinie.

Dobrze wiedzieć jakie emocje wywołują zdjęcia. Ułatwi nam to dokonanie wyboru. Odpowiednie zdjęcie spowoduje, że patrzący będą widzieli nas tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Dlatego poniżej przedstawiam kilka kluczowych wniosków na temat idealnego zdjęcia profilowego.

Uśmiech i oczy

Idealne zdjęcie profilowe to takie, na którym widać Twoje oczy, które mrużysz w uśmiechu. Dodaj do tego okulary i będziesz sprawiać wrażenie osoby nie tylko sympatycznej, ale także kompetentnej. Niekorzystne są natomiast pozy, w których nie widać oczu lub oczy są ukryte za okularami przeciwsłonecznymi. 

Uśmiech uśmiechowi nie równy. Zdjęcia, na których się uśmiechasz (buzia zamknięta) + lub uśmiechasz się (widoczne zęby) ++ lub nawet śmiejesz się (typu haha) +++ sprawiają, że będziesz odbierana jako osoba bardziej sympatyczna, niż gdy się nie uśmiechasz.

Ubranie

Na zdjęciach, na których jesteśmy ubrani np. w marynarkę czy żakiet w ciemnych kolorach, w białą lub jasną bluzkę czy koszulę będziemy postrzegani jako bardziej formalni. Kolorowe ubrania są odbierane jako mniej oficjalne.

Poza

Zdjęcia, na których widać tylko twarz (w dużym zbliżeniu) lub zdjęcia, na których widać całą sylwetkę są mniej korzystne niż zdjęcia, na których prezentujesz się „od pasa” (w górę) w oficjalnym ubraniu.

Filtry i sposób edycji

Zdjęcia ciemne (np. zrobione w nocy) lub zbyt nasycone kolorami nie są najlepszym wyborem zdjęcia profilowego. Najlepiej wybierać w tym celu zdjęcia jasne, wyglądajace naturalnie.

Pomożesz mi wybrać zdjęcie profilowe?

Wciąż możesz mi pomóc wybrać moje nowe zdjęcie profilowe. W przyszłym tygodniu zmienię je na zdjęcie, które otrzymało największą ilość głosów. Głosować możesz pod tym postem:

Dit bericht bekijken op Instagram

Idealne zdjęcie profilowe? Lewe czy prawe? Czytaj dalej!👇 Historia mojego zdjęcia profilowego jest krótka, ale z morałem. Zabawa z aparatem w ogrodzie. Okulary Olle. . Podsumowanie: nie noszę okularów. A to zdjęcie nie wyraża mnie. . [MORAŁ 1] “Wybacz sobie to czego nie wiedziałaś”! 😜 Czas zmienić to zdjęcie. . Według badania przeprowadzonego przez Photofeeler pośród 800 ankietowanych “Idealne zdjęcie profilowe” to (kilka kluczowych wniosków): 1. Zdjęcie, na którym widać Twoje oczy, mrużysz w uśmiechu i najlepiej w okularach. Takie zdjęcie profilowe pomoże Ci wyglądać na bardziej kompetentną. Negatywny wpływ mają natomiast pozy, w których nie widać oczu lub w okularach przeciwsłonecznych. 🕶️🛑/🤓✅ 2. Zdjęcia, na których się uśmiechasz (buzia zamknięta) + lub uśmiechasz się (widoczne zęby) ++ lub nawet śmiejesz się (typu haha) +++ sprawiają, że będziesz odbierana jako bardziej sympatyczna niż gdy się nie uśmiechasz. . 3. Zdjęcia, na których widać tylko twarz lub zdjęcia, na których widać całą sylwetkę są mniej korzystne niż zdjęcia, na których prezentujesz się „od pasa” (w górę 😉) w eleganckim ubraniu. (źródło: blog.photofeeler.com) . [MORAŁ 2] “Jestem tu po to żeby być prawdziwa, a nie idealna”. . To które? Lewe czy prawe? 👇 . . . . . #wiedza #blogerka #kobietapotrzydziestce #motywacjadodzialania #sukces #instagramfeatures #marketingexpert #instatips #marketinglife #rozwój #kobietasukcesu #współpraca #pracaonline #porady #girlbosspl #bizneswoman #przedsiebiorczakobieta #samorozwoj #marzeniasiespelniaja #edukacja #firma #helloinstagram #nowe #kobietazmiennajest #kobietazklasą #kobietawbiznesie #kobietazpasją #dobrydzień #dzieńdobrybardzo #dziedobry

Een bericht gedeeld door Marketing Online⚡️#GIRLBOSSPL (@gosialammers) op

Idealne-Zdjęcie-Profilowe